eDekontaminace
[ Informace pro pracovníky a klienty programů a kontaktních center ] 

Sananim 

Aktuálně ke stažení

 

Přehled článků

Spolupráce s lékárnami

V Praze doma bez domova

Pozvánka na sjezd Anonymních Narkomanů

Stříkačky navíc bez omezení

Konference Kontaktního centra Plus Kroměříž

Doporučenky do zařízení SANANIMu

Rozpis terénní práce v Praze

Leták Ambulantního centra Mladá Boleslav

Mobilní služba Naděje

Pozvánka na Shromáždění Sekce HR A.N.O

Konference K-centra Kroměříž

Den otevřených dveří

Spolupráce NZDM a drogových služeb

Skupina pro uživatele marihuany

Impérium vrací úder

Prezentace TP SANANIM

Pozvánka na Shromáždění sekce HR A.N.O.

Časopisy pro uživatele drog

Den otevřených dveří R-R

Role profesionálního terénního pracovníka

Specifika terénní práce na malém městě

„Terénní překvápko“, aneb víme s kým jdeme do kontaktu?

Koncert Hard and Smart

Rozhovor s Jirkou Frýbertem

Evidence Tomáše Žáka SET-PES

Informace o programu XTP

PF Dekontaminace

Pozvánka na koncert BE PROGRESSIVE

Sborník z konference KC Kroměříž

Výkon Kontaktní práce

Komunitní léčba v Kroměříži

Hranice a role sociálního pracovníka v K-centru

Výhrady vůči koncepci sítě adiktologických služeb

Erasmus Intensive Program za měřený na streetwork

Definování cílové skupiny v práci zaměřené na člověka - poznámky

Mezinárodní konference

Pozvánka na Shromáždění Sekce HR A.N.O.

Sborník z konference Rodina a drogy

Konference v Amsterdamu

Konference v Berlíně

Den otevřených dveří Stage 5

Kontaktní práce v současné sociální práci a její nízkoprahová praxe

Užívání drog v sociálně vyloučených lokalitách

Odborná konference HIV infekce

Anonymní narkomani zvou

AT konference 2015

Seminář Management metamfetaminové epidemie

Stigmatizace streetworkerů

Setkání platformy Závislosti komplexně

Koncepce sítě adiktologických služeb

Nová svépomocná skupina

Výzva platformy Závislosti komplexně

Podpora prechodu užívateľov nealkoholických návykových látok do života bez závislostí

International Conference on Outreach Work, Youth Gangs, Violence and Female Delinquency

Zaměstnávání uživatelů drog

9. ročník konference K-centra Kroměříž

Pracovní skupina pro nízkoprahové zaměstnávání

Práva a omezení klientů TP Sananim

Noclehárna Michle

Noclehárna Vackov

Jak si stěžovat na terénní programy Sananim

Terénní programy Sananim - základní informace

Kontaktní centra

Konference STRUKTURÁLNÍ NÁSILÍ A ŽENY ZE SEXBYZNYSU

Prezentace ze semináře Hungarian Interchurch Aid

Diplomová práce o práci s uživateli drog v němčině

Návrh na změny Seznamu a definic výkonů

Návrh systémového řešené otevřeného drogového trhu v Praze

Rozpis přes Vánoce 2019

Psychiatrická léčebna Červený Dvůr

Leták pro těhotné a matky

Terapeutické komunity Němčice a Karlov

Ambulance adiktologie

Výroční zpráva o.s. SANANIM

Káčko v Holešovicích se přestěhovalo!

Terénáci v Praze mají nové bundy

LAXUS

Programy drogových služeb ve vězení

Ve vězení myslí častěji

Streeti, teréňáci, káčkaři... aneb potkáváme se na ulici

Anketa: Jak vás vidí teréňáci!

900 tisíc stříkaček a 114 lidí v léčbě

Rozkoš bez Rizika

Slovenská kampaň PIKADU

Nonstop 24

Semiramis o.s. - co děláme

Kontaktní centrum v Kolíně a Terénní programy o.s. Prostor

Jak se bere na vsi aneb idyla, hnůj a chemky

Terénní pracovníci na vašich bytech

Motivační skupina v Denním stacionáři SANANIM

Stage 5

Ženy, děti, drogy

Karlov, jiná realita

Seznam různých institucí a zařízení pro uživatele drog

Exterňáci

Drogové služby i ve vězení

Rozhovor o AIDS centru FN Na Bulovce

Kunsthaus DC

Partneři

Karlov, jiná realita

28.08.2010 | Sekce: Služby

Vyšlo v Dekontaminaci - červenec 2004

 

Fiktivní příběhy popisující životy žen uživatelek, které otěhotní. Článek takovým klientkám ukazuje přístupnou formou, jak probíhá a co všechno obsahuje léčba v Terapeutické komunitě Karlov, kde se můžou z drogové závislosti léčit nejen těhotné ženy, ale i matky s dětmi.

Milá uživatelko!

Nemáš to jednoduché. Tvé každodenní úsilí je zaměřeno k jedinému cíli - opatřit si svoji dávku. Pořád Tě to ještě baví? Ráno nemůžeš vstát, jak je Ti po včerejšku blbě. Ale musíš jít dělat prachy. Musíš sehnat matroš. Nesmíš se při tom nechat obložit. Musíš si dojít vyměnit. Musíš pořešit, kam půjdeš dnes spát. (V lepším případě z čeho zaplatíš nájem).


Musíš... Musíš...

Antikoncepce? „Ne, gumy nepotřebuju, my si s přítelem věříme." - Není to náhodou Tvoje odpověď na prezevativy nabízené při výměně? Hormonální antikoncepci (pilulky) asi taky neužíváš, protože pravidelné návštěvy gynekologa nepatří mezi Tvé oblíbené koníčky.

Tak. A najednou je tady problém. Pozitivní výsledek těhotenského testu. Pár týdnů ještě odkládáš střet s pravdou, kterou Ti nakonec gynekolog potvrdí. Jsi těhotná. Rozhoduješ se, co dál. Možností moc nemáš. Pokud se rozhodneš dítě donosit, už nesmažíš sama. Ten človíček v Tobě fetuje s Tebou. Přes placentu s Tebou sdílí každou dávku. Každý absťák, každé předávkování ho rozseká mnohem víc, než Tebe. A nemá na výběr. Je to na Tobě.

Možná ses rozhodla pro substituční léčbu. Je to pohoda, svou drogu si koupíš v lékárně za přijatelný peníz, nemusíš vlastně nic moc měnit na svých zvycích, nemusíš měnit prostředí, na které jsi zvyklá. Doufáš, že se Ti během 3. až 6. měsíce podaří nějak vysnižovat. Ale jak se blíží termín porodu, zjišťuješ, že jsi čím dál víc v prdeli. Ze Subutexu Tě vyhodili, protože jsi nechodila včas pro recept, protože jsi nechodila na skupiny, protože si pořád šleháš, protože máš potřetí pozitivní moč... Subáče teď sháníš na ulici a jsi znova v kolotoči shánění prachy-dávka. S absťákem miminka už si naštěstí vědí v porodnicích rady, ale na Tebe nastoupí sociálka a domů (pokud nějaké doma máš) se vracíš sama. Miminko odvezou do kojeneckého ústavu.

No, to je smutný příběh.


Střih, a jiná realita:

Daleko na jihu, až za Příbramí, ale blíž než Písek. Jezdí tam lokálka a jsou tam rybníky a lesy. V těch lesích je barokní statek. A v tom statku společně hospodaří mlaďasové, kteří se rozhodli bojovat se svou závislostí, a jejich terapeuti. Od začátku tohoto století tu mají svůj samostatný dům i maminy a jejich děti. Společně tvoří komunitu. Společně se starají o domácí zvířata, připravují jídlo, pracují na poli, v lese, v keramické dílně.

Romantické, že? Odborně se to nazývá pracovní terapie.

A k tomu se snaží utřídit si svůj dosavadní život, najít ta místa, kde se stala chyba a taky promyslet, co udělat, aby se příště stejná chyba nestala, protože už toho stihli prosrat docela dost. Probírají to individuálně s terapeutem, s nímž si dobře rozumějí. Tento terapeut vede klientovu léčbu a odborně se mu říká garant. Komunita se ale hlavně schází celá společně. Pravidelně každé ráno, výjimečně, když má někdo problém, který potřebuje vyřešit se všemi. Kdyby Tě přepadl velký smutek ve tři ráno, kdyby tě někdo naštval dopoledne v kuchyni, prostě zazvoníš na zvon a všichni se sejdou na výjimečnou skupinu. Během prvních čtrnácti dnů (kdy jsi v nulté fázi) dostaneš prostor zrekapitulovat svůj dosavadní život na autobiografické skupině. Na dynamické skupině řeší jeden klient svůj problém, ostatní se mu snaží poradit, nebo se jen podělí o podobnou zkušenost. Některé skupiny jsou tematické (třeba o partnerských vztazích), na to je lepší scházet se odděleně: skupina holek s terapeutkou a skupina kluků s terapeutem. Jednou za čtrnáct dní mají svou tématickou skupinu maminy i se svými ratolestmi, aby si spolu s terapeutkou popovídaly o věcech, které mlaďase tak úplně nezajímají. Taky nemáš ráda skupiny? No jo, ale bez toho to fakt nejde, skupina je Tvoje zrcadlo. A bez zrcadla se na sebe nepodíváš.

Pořád řešíš. A máš na to dost času, nejméně půl roku. Tomu se říká psychoterapie.

Statek se probouzí ráno společně v 6.45. Ti, kdo se právě starají o zvířata nebo o kuchyň, jsou už půl hodiny na nohou. Zdá se Ti to brutální? Kdy jsi naposledy vstávala před sedmou? Po společné snídani, kdy se dětem věnuje vychovatelka, si dáš s mlaďasy v klidu cigárko a jdete na společnou ranní komunitu, pak dvě hodinky pracuješ, dáš si oběd se svým potomkem, naložíš ho do kočárku a jdete se projít. Před večeří si dáš ještě nějakou skupinu (podle toho, jestli je zrovna pondělí nebo čtvrtek). Mimochodem - víš, jaké je dnešní datum? Karlovští už vědí! Po večeři se věnuješ svému drobečkovi, ve 22 hod upadá komunita do nočního klidu, ve 22.45 típnou kuřáci své cigarety, domy se zamknou a jde se do pelíšků.

Jo, tak tohle je rytmus. Pamatuješ? Kdysi jsi taky ráno vstávala do školy, odpoledne chodila domů a v noci jsi spala. Je to nutná součást každé léčby. Říká se tomu režim.

 

Střih - příběh klientky, paní A

Příběh paní A. by se dal nazvat „Lepší pozdě, než později". Doma nechala dceru na starost babičce. Dcera je v rozpuku puberty, na Karlově by jí chyběly kamarádky ze školy a zájmové kroužky. Paní A. má největší starost: „Jen aby ta holka jednou nedopadla, jako já." Na Karlově bydlí v pokojíčku s malým veselým raubířem („A to jsem byla čistá v těhotenství i při kojení", vrtí nechápavě hlavou, když se ho snaží přemluvit, aby chvíli neřádil). Ráno spolu jedou lokálkou do školky ve Smetanově Lhotě, odpoledne si ho paní A. vyzvedne. Potkává se tam s maminkami, které si žijí svými maminkovskými problémy. Paní A má kromě toho k řešení problémy, které si vyrobila experimentováním během vysokoškolských studií. Naučila se vařit, uměla opatřit suroviny. O peníze nebyla nouze, piko nemusela shánět, prostě si ho doma uvařila. Školu zabalila ve třeťáku. Když už toho na ni bylo moc, zkusila léčbu, ale po pár dnech se vrátila na revers. A znovu za kámošema - bydlela po bytech, zadělala si na podmínky za falšování receptů. Následoval větší průser, obvinění z organizovaného zločinu, nedovolená výroba a prodej. Ve vyšetřovací vazbě zjistila, že je těhotná. U soudu měla štěstí, vyvázla jen s nařízenou léčbou. Manžel to koupil natvrdo. Když se narodila dcera, seděl ve Vinařicích. Rozešla se s ním, až když se vrátil z výkonu trestu. Začala celkem úspěšně podnikat, starala se o dceru, žila s chlapíkem, co nikdy nebral. Vyrobili si miminko - tentokrát chlapečka. Sotva trochu povyrostl, šlo to zase s kopce. Spolu s paní A. frčel i její přítel, začal si rovnou šlehat, chtěl pochopit její svět. Teď v tom světě někde vlaje. Paní A. už skoro rok přemýšlí o tom, co bylo, a o tom, co bude, aby to bylo jinak, než to bylo před tím. Na Karlově má dost času přemýšlet. Zvolila radikální řez.

 

Komunita je drugs-free zone. Kromě kofeinu a nikotinu necháváš všechny drogy venku. Jsi v bezdrogovém prostředí. O čistotu komunita dbá. Nesmí sem vstoupit nikdo, kdo má v sobě ejč, piko, braun, ale taky alkohol nebo trávu. Dveře do Karlova jsou otevřeny jen abstinujícím. Pro všechny ostatní sem vede cesta přes detox. A to platí i pro návštěvy. Oproti mlaďasům máš výhodu, že Tě může rodina navštívit už v 1. fázi Tvé léčby. Tedy samozřejmě i Tvůj partner - pokud ovšem abstinuje. Mimochodem, žádná normální matka nedá svoje dítě pochovat zmaštěnýmu týpkovi, protože má prostě strach, že ho upustí na podlahu. A co ten Tvůj? Smaží? Ještě mu nedošlo, že jsou důležitější věci?

 

Střih - příběh klientky, paní B

Paní B. musela venku nechat dvě děti. Stejně už se o ně nějakou dobu stará babička a bývalý manžel. A začalo to docela nenápadně.Pervitin začala brát, aby zvládla roli samoživitelky - dvě děti a dvě zaměstnání. Skončila bez dětí, bez práce, bez domova. Zamilovala se do zasloužilého toxíka, který pamatuje drogovou scénu 70. let. Zažili spolu mnohá dobrodružství a překonali mnohé překážky. Ale teď už jsou na to tři. Shodnou se na jediném: „Ten malej nesmí trpět kvůli našim chybám." Zasloužilý toxík zatím pro ni a pro syna píše dopisy z komunity v Němčicích. Možná se uvidí až za rok. A začnou znova a jinak. Paní B. je v Karlově teprve pár týdnů. Zatím řeší, že malej má rýmičku, nebo špatně papá. Teprve se v komunitě rozhlíží. K rozebírání svého života na součástky má spoustu času. A komunita na ni netlačí. Ona a její nová rodina má možná poslední šanci. Zvolili radikální řez.

 

Za pobyt v komunitě nic neplatíš, terapie i jídlo máš taky zadarmo. Pokud sis nestihla před nástupem zařídit sociální dávky nebo alimenty, tady Ti poradí, jak na to. Nezůstaneš bez vlastních peněz, které potřebuješ pro své osobní utrácení (třeba v drogerii nebo v trafice) a pro své dítě. Na jeho jídlo začneš dávat komunitě peníze, až když je mu půl roku. První dva měsíce máš na to, aby ses tu rozkoukala, zjistila co a jak, zabydlela se. Proto nepřijímáš žádné návštěvy z venku, se svými blízkými si píšeš dopisy. Jak postupuješ v léčbě, dostáváš se do vyšších fází. Můžeš přijímat návštěvy, můžeš ven z komunity - zpočátku v doprovodu klienta ve vyšší fázi, později děláš sama doprovod nováčkovi. Získáváš víc samostatnosti, zároveň víc zodpovědnosti. Když po 6 - 10 měsících obřadně ukončuješ léčbu (postavili si na to vlastní svatyni) a opouštíš komunitu, musíš už vědět, kam půjdeš. Pokud se Ti během léčby nepodařilo srovnat vztahy s rodinou a nemáte se s malým/malou kam vrátit, může Ti na přechodnou dobu pomoci chráněné bydlení třeba v Doléčovacím centru. Tam také pokračuješ v závěrečné fázi své léčby - doléčovák je tu od toho, abys v tom světě venku zase nezabloudila.


Střih - příběh klientky, slečna C

Slečna C. pochází z malého města s drogovou tradicí, která má své počátky hluboko v temných dobách totality. Je spojena s bojem proti nadvládě bolševika, s undergroundem a punkem. A proti čemu bojuješ teď? Pervitin si slečna C. brzo oblíbila. Nemusíš moc jíst a udržuješ si štíhlou postavu. Jsi přítelkyně překupníka a máš každý den svou dávku jako na podnose. Ale překupníci nebývají stabilními partnery a jednou za čas vymění starou za novou. Slečna C. ztratila partnera ve chvíli, kdy ho nejvíc potřebovala. Nástup do léčby si zařizovala přes místní Kontaktní centrum jako těhotná bezdomovkyně. Dost zoufalá situace. Když přijela do Karlova, neměla ani kartáček na zuby. Na zastávce ji vyzvedla terapeutka, která se stala celkem přirozeně jejím garantem. „Marcelka je mi tady nejbližší ze všech. Všechno o mě ví, se vším se jí můžu svěřit", Říká o ní slečna C. Zabydlela se v komunitě a když přišel čas, odvezla ji sanitka do porodnice v Písku. Ze zdravé holčičky měla největší radost, přišla na svět bez žloutenky typu C. Velká úleva. Pak si dala šest neděl klidu, kdy se nemusela účastnit žádných aktivit komunity. Hawaj. A pak se pustila do svých problémů. Jak se srovnat se svým kyprým tělem, které už bez pika do vychrtlosti nikdy nedostane. Jak zapomenout na otce dítěte, který venku smaží, nebo sedí, aby se polepšil. Polepší se? Slečna C. už tuší, že se o ně tenhle vykutálený týpek nikdy nepostará, že nikdy nebudou jedna rodina. Ale hlava ví, srdce ještě nechce. No, milá slečno, držíme Vám palce, ať Vám komunita schválí postup do vyšší fáze.

 

Tak, milá uživatelko, už přemýšlíš, co dál? Pořád si ještě myslíš, že to nějak zvládneš, že ustojíš substituční léčbu, že nebudeš muset dělat žádné radikální změny?

Karlov je radikální změna. Ostrý řez. Život bez závislosti, která Ti bere energii na cokoliv, co dává Tvému životu smysl. A dítě, které přivedeš na svět, je hodně dobrým důvodem žít bez závislosti.

 

Komentáře

 

10.03.2019 06:39 | yanmaneee
kyrie 4 shoes polo ralph lauren yeezy boost 700 lebron 15 shoes nike jordans ultra boost jordans yeezy boost jordan shoes yeezy boost michael kors handbags kate spade handbags nike air max 95 adidas ultra jordan 11 nike air max 270 supreme clothing reebok outlet yeezy shoes coach outlet curry 6 stephen curry shoes coach outlet online longchamp bags supreme clothing lacoste nike sneakers for women michael kors handbags curry 4 adidas tubular nike air max yeezy shoes timberland outlet supreme hoodie michael kors bags asics shoes golden goose kd shoes yeezy boost 350 v2 moncler outlet yeezy boost michael kors outlet michael kors handbags yeezy shoes ralph lauren uk curry 5 shoes hogan outlet online curry 6 shoes basketball shoes yeezy lacoste outlet kyrie 5 shoes mbt shoes outlet michael kors outlet online yeezy air max 270 yeezy boost 350 v2 fake rolex watches nike max michael kors golden goose outlet golden goose outlet kyrie 5 adidas tubular hermes handbags bag nike flyknit asics running shoes calvin klein outlet nike huarache red bottom shoes michael kors outlet calvin klein outlet online balenciaga sneakers coach handbags golden goose jordan 11 retro adidas superstars off white shoes coach outlet vans shoes nike sneakers for men yeezy boost 350 off white birkin bag yeezy boost air max 95 michael kors purses air jordan kobe byrant shoes westbrook shoes vapormax nike air max ferragamo belts balenciaga lebron james shoes nike flyknit racer kyrie 3 fitflops sale clearance replica rolex adidas ultra boost adidas stan smith kobe 11 mlb jerseys valentino shoes golden goose sneakers kyrie shoes michael kors outlet fila golden goose outlet lebron 16 red bottoms baseball jerseys yeezy boost 350 v2 nhl jerseys nike shox air jordan 13 jimmy choo shoes kyrie 4 nba jerseys michael kors handbags outlet golden goose sneakers paul george shoes michael kors factory outlet air max 2019 valentino golden goose sneakers nmd russell westbrook shoes coach outlet adidas nmd michael kors outlet nike basketball shoes coach outlet longchamp handbags balenciaga shoes yeezy boost 500 off white hoodie yeezys balenciaga triple s fila shoes retro jordans curry 4 supreme clothing curry 6 shoes lebron 16 shoes jordan shoes off white chrome hearts online michael kors handbags nike air max 90 bape hoodie jordan retro 12 supreme hermes belt goyard handbags nike air max air max 90 nike air huarache ferragamo belt air jordan fila shoes air max timberland boots golden goose outlet rolex replica nike air max fila sneakers curry shoes michael kors outlet lebron 16 caterpillar boots moncler jackets nike foamposite yeezy boost 350 v2 jordan sneakers jordan 12 golden goose outlet golden goose sneakers ferragamo belt lebron shoes kevin durant shoes nike epic react off white clothing gucci belts yeezy boost 350 coach factory outlet birkin bag kobe sneakers jordan shoes michael kors handbags fitflops jordans bape hoodie off white x jordan 1 goyard handbags chrome hearts Kanye West shoes michael kors outlet yeezy 700 air jordans yeezy boost 350 fila disruptor jordan shoes nike air force yeezy boost jordan shoes yeezy boost 350 jordan shoes nike cortez yeezy boost 350 lebron 11 yeezy shoes michael kors factory outlet online michael kors michael jordan shoes nike air max 2018 nfl jerseys moncler jacket michael kors outlet kobe shoes nike shox for men yeezy boost 350 golden goose fila shoes nike react adidas yeezy adidas yeezy nike air max 95 mbt shoes online cheap jordans hermes bags lebron 16 adidas stan smith shoes nike shoes yeezy boost 350 louboutin shoes hermes online shop chrome hearts online off white jordan 1 nike air max 95 cheap jordans hermes handbags supreme t shirt lacoste polo shirts chrome hearts outlet kd 10 coach outlet online nike air max 2019 adidas gazelle mbt shoes golden goose fila jordan 6 yeezy 500 james harden shoes russell westbrook shoes adidas yeezy moncler jackets fila michael kors handbags jordan retro longchamp outlet kd 11 fila lacoste polo jordan 4 offwhite michael kors outlet online nike kd 11 nike cortez men hogan outlet red bottom heels nike sneakers jordans kobe basketball shoes gucci belt cheap nba jerseys michael kors outlet online hermes belt lebron 10 off white shoes longchamp balenciaga shoes nike react supreme clothing retro jordans michael kors michael kors outlet nfl store kobe 9 coach factory outlet kobe 9 kyrie 5 kyrie irving shoes curry 4 shoes hermes birkin kobe 11 coach outlet sale curry 6 shoes zx flux cheap mlb jerseys yeezy boost 350 yeezys 100% real jordans for cheap adidas superstar lebron shoes jordan retro 6 yeezy 500 kobe shoes yeezy shoes yeezy boost 350 hermes handbags nike lebron 16 curry 6 harden shoes off white clothing supreme clothing off white yeezy boost 350 v2 supreme hoodie goyard bags hermes belt canada goose jacket christian louboutin kd 11 ysl handbags golden goose ralph lauren uk yeezy boost adidas zx flux jordan 13 yeezy shoes chrome hearts birkin bag air force 1 nike epic react adidas tubular shadow air jordan air jordan 4 supreme hoodie air max 95 kd shoes off white nike yeezy boost hermes belts for men fake rolex michael kors handbags lacoste online shop fake rolex fila shoes adidas tubular ferragamo belts off white hoodie converse outlet store michael kors outlet michael kors outlet online kd 11 shoes nike air force 1 cat boots supreme outlet michael kors bags balenciaga cheap jordans hermes outlet online lacoste polo supreme new york kd shoes cheap jordans longchamp bags nike hyperdunk louboutin shoes uk goyard bags lebron 16 shoes curry 5 nike huarache cheap nfl jerseys goyard birkin bag longchamp handbags off white clothing michael kors uk nike vapormax cheap jordans balenciaga shoes yeezy shoes converse outlet westbrook shoes canada goose kyrie 5 shoes air yeezy yeezy golden goose reebok shoes adidas yeezy boost hermes handbags for sale ysl chrome hearts cheap nba jerseys jordans nike air max 2017 yeezy boost 350 v2 lebron 15 balenciaga michael kors outlet curry 4 curry 5 curry 6 air max 95 vans outlet coach outlet sale air max 2018 yanmaneee
19.11.2018 12:40 | 1
1
02.07.2018 04:17 | shenyuhang
shenyuhang20180702

coach outlet

longchamp handbags

coach factory outlet

tory burch sandals

kate spade bags

ugg boots

michael kors handbags

true religion jeans

michael kors outlet

canada goose outlet store

pandora jewelry

ray bans

nike outlet

ugg outlet

michael kors outlet

canada goose outlet

nfl jerseys

moncler coats

coach canada

michael kors outlet online

michael kors outlet online

pandora outlet

valentino outlet

christian louboutin shoes

ugg boots

michael kors outlet clearance

uggs outlet

ralph lauren uk

canada goose

canada goose outlet store

fitflops outlet

pandora charms outlet

pandora charms

louboutin outlet

ray ban pas cher

canada goose jackets

polo ralph lauren

pandora jewelry

louboutin

coach factory outlet

pandora

cheap jordans for sale

polo ralph lauren

canada goose outlet

pandora jewelry outlet

nike outlet online

uggs outlet

canada goose outlet

nike outlet store

canada goose

canada goose

michael kors handbags

canada goose

coach outlet

cheap jordans

nike factory store

coach outlet

canada goose jackets canada

pandora outlet

rolex watches

canada goose outlet store

canada goose outlet

ralph lauren polo shirts

rolex replica

cheap jerseys wholesale

christian louboutin

hermes belts

coach outlet store online

coach factory outlet

coach outlet

canada goose jackets

ugg outlet

michael kors outlet clearance

kate spade outlet

coach outlet online

supreme clothing

kate spade bags

cheap jordans

puma outlet

michael kors outlet clearance

ralph lauren polo shirts

kate spade sale

pandora outlet

michael kors handbags

canada goose outlet

christian louboutin outlet

coach outlet online

mbt shoes clearance outlet

nike shoes

cheap oakley sunglasses

polo outlet

fred perry polo

michael kors handbags

canada goose jackets

ferragamo outlet

coach factory outlet

ray ban sunglasses outlet

longchamp outlet online

canada goose uk

pandora charm

07.10.2017 05:29 | Michael Law
Consequently, before you head Ultra Boost Uncaged in advance to place your buy on any of the on the internet shoe stores, be sure that Ecco Shoes you view the reliability of your website. Research a number of Pandora Jewelry testimonials with regards to the web page. The majority of surveys are normally produced by those who currently purchased Kate Spade New York Outlet items from your merchants thus, they commonly chat off their individual knowledge. Having Michael Kors Outlet the store's believability will help you make a better choice.Types connected with shoes offered: It is usually Yeezy Boost 350 V2 essential for one to think about the type of shoes which can be healthy for you prior to deciding to attempt Coach Outlet Store to the marketplace. Unique websites get different types of shoes and it'll be important for Ralph Lauren UK you to go with a retailer providing you with the kind of shoes you'd like to have to Nike Air Max 2018 get. Design: The appearance of this shoes a person Clarks Shoes have on is probably the main factors within your look and feel. You also have to make certain the appearance of Nike Vapormax this shoes that you just intend to Pandora Jewelry Outlet acquire perfectly fits with the remainder of one's attire.Cost: The money necessary for the custom made shoes Ralph Lauren Outlet you prefer to obtain is essential. Actually need sure the online keep that you wish to Yeezy Boost 350 V2 buy your shoes will be bank account warm and friendly. Even so, it is important for you to make certain that you may Cheap Michael Kors Handbags not bargain the products the particular shoes along with value.
07.08.2017 04:08 | Darlene Goodwin
You have to use a beloved couple http://www.yeezyboost750shoes950.com/ of shoes, the fancy 9 half inch high heel sandals are good however frequently also to fight Adidas Yeezy Boost 750 this daily run of daily life an excellent pair associated with nicely appropriate, cozy as well as resilient shoes have maximum benefits. Most of the brands can be very expensive, add to that transport Adidas Yeezy Boost 950 cost in case you want the global brand name you're investing just a little fortune. Discount rates Yeezy Boost really help you save the time with regards to labeled something, especially for individuals who do not want to skimp on on style and comfort but are with limited Adidas Yeezy 750 Boost funds.Talking of secure shoes, the particular royal accommodating shoes are just one of a kind. Yeezy Boost 350 v2 zebra Your shoes are not just comfortable but you are way too http://www.yeezyboost350v2zebras.com/ elegant. The actual regal supple shoes are distinct from its laced alternatives meaning why these shoes characteristic sturdy stretchy bands instead of shoelaces and can be very easily put on and taken Adidas Yeezy 350 Boost away from.The whole idea had been the creation of a pair of Foreign teens exactly who started away from Yeezy 350 Boost a simple thought in to a fashion declaration today. Both men and women are very enthusiastic about Adidas Yeezy Boost 350 v2 cream enhanced comfort stage and the possibility these kinds of shoes provide. They've also been pricing very much aggressive charges and are frequently Yeezy Boost 950 offered by discounts, when searching for a good 15 % off of within the royal accommodating shoes, be Adidas Yeezy Boost 350 v2 kids sure to pay a visit to Pauls stockroom because they on a regular basis offer you worthwhile reductions in brand new arrivals.A lot Yeezy 750 Boost of individuals have come to an instant operate in the morning pertaining to benefits and much more and Yeezy Boost 750 more people are usually joining medical aware group each day. For individuals who have a excellent workout or even are in Yeezy Boost 350 v2 kids the habit of smoking associated with working, a couple of very good and comfortable managing shoes because imperative. Even through the healthcare mindset, not putting on appropriate jogging shoes can cause Adidas Yeezy Boost 350 v2 zebra life-long cuboid in addition to muscles incidents. Nonetheless, with men's Asics operating shoes, just one do not need to have to Yeezy Boost 350 v2 white worry because these shoes are definitely the height connected with comfort and ease and sturdiness together with delivering fantastic shock absorption of which can Yeezy Boost 350 v2 black handle each and every run.Another positive point when it Adidas Yeezy Boost 350 v2 white comes to men's the company operating shoes is the fact regardless of whether you might be simply just commencing or perhaps really are a qualified sportsman, you will find the Adidas Yeezy Boost 350 v2 black choice of seeking the perfect shoe catering to ones need. In addition to this is the fact that these shoes element the most recent gel Yeezy Boost 350 v2 cream support feet which assimilates the effect associated Yeezy Boost 550 with running, preserving the feet at ease as well as clear of accidental injuries. The stylish patterns plus the various shades is Adidas Yeezy Boost an added bonus.Pauls storage place has the most up-to-date bunch of labeled shoes and also garments along with the most essential reason why one should decide on Adidas Yeezy Boost 550 Pauls factory is caused by the great discounted and will be offering that is certainly extensive for their associates. The fact that Yeezy 350 v2 authenticated brand name items are offered by this sort of Adidas Yeezy Boost competing price tag knowning that far too using good trade, refund and also customer support services is usually a herd puller pertaining to Pauls stockroom and has been Adidas Yeezy Boost 350 v2 to blame for it's expansion along with achievement during the past 24 decades.
03.06.2017 05:41 | Billie Norman
04.01.2017 08:59 | wlp
ralph lauren factory store, michael kors bags, handbags outlet, converse, oakley sunglasses outlet, uggs, basketball shoes, coach black friday, burberry sale, raiders nfl jersey, ralph lauren, burberry outlet store, air max, nike air max 2014, cheap mlb jerseys, packers nfl jersey, hollisterco, air max one, burberry, burberry handbags outlet, fendi bags, christian louboutin shoes, north face, bengals nfl jersey, michael kors, coach outlet canada, nba jersey, dolphins nfl jersey, kevin durant jersey, cheap oakley, swarovski, north face outlet, clippers jersey, cowboys nfl jersey, michael kors handbags, omega, cheap nhl jerseys, ray ban black friday, kate spade outlet online, abercrombie kids, ugg boots clearance, red bottoms, atlanta hawks jersey, cheap oakley sunglasses, prada shoes, bucks jersey, timberland boots, north face jackets, ugg australia, juicy couture, hollister, hollister, huarache, giuseppe shoes, hollister, burberry outlet online, longchamp handbags, soccer shoes, cheap nhl jerseys, nike Air Max Plaza, asics, michael kors, timberland outlet, burberry outlet, converse sneakers, 49ers nfl jersey, true religion jeans men, ray ban, oakley sunglasses, abercrombie.com, nike air max 2014, prada sunglasses, ugg, ray ban outlet, oakley sunglasses outlet, colts nfl jersey, cheap oakley sunglasses, adidas outlet, boston celtics, ipad mini cases, north face, roshe runs, nike free run 5.0, michael kors, pandora schmuck, hermes birkin bag, titans nfl jersey, new orleans pelicans, puma online, cheap jordans, san antonio spurs jersey, calvin klein underwear, baseball bats, saints nfl jersey, nike roche run, nike roshe, cheap mlb jerseys, burberry, nfl jerseys, pandora charms, ralph lauren, polo ralph, hugo boss clothes, longchamp black friday, nba jersey, grizzlies jersey, michael kors, michael kors purses, nike huaraches, dsquared2 jeans, nike outlet, polo ralph lauren, discount shoes, dwyane wade jersey, north face backpacks, swarovski crystal, cheap clothes, northface, air max, pacers jersey, mcm bags, nike, air max 90, mizuno running, oakley, prada outlet, adidas, nike shoes, bears nfl jersey, uggs, true religion jeans women, philadelphia 76ers jerseys, nike, barbour jackets, levi's jeans, hollister kids, michael kors handbags, adidas, nike shoes outlet, jets nfl jersey, air jordan shoes, azcardinals nfl jersey, burberry sale, knicks jersey, mcm handbags, michael kors handbags, longchamp, coach handbags, tory burch handbags, cheap nike shoes, softball bats, tn pas cher, fossil uhren, jaguars nfl jersey, bills nfl jersey, abercrombie and fitch kids, ray ban, moncler jackets, coach factory outlet online, coach outlet sale, cheap jerseys, valentino, occhiali oakley, michael kors black friday, tory burch handbags, ray bans, coach store online, converse shoes, air jordan retro, jordan, kings jersey, longchamp, horloges, michael kors bags, new balance shoes, toms shoes, handbags outlet, prada handbags, nike, tommy hilfiger, trail blazers jersey, barbour jackets, michael kors, replica rolex, abercrombie fitch, ralph lauren outlet, swarovski jewelry, chi flat iron, coach outlet, mcm bags, burberry handbags, uggs outlet, orlando magic jersey, michaelkors.com, swarovski canada, beats by dr dre, straightener, hermes bags, nike air huarache, katespade, hogan outlet, jordan jerseys, chaussure timberland, tommy hilfiger, seahawks nfl jersey, jordans, longchamp outlet, oakley sunglasses, ralph lauren polos, salvatore ferragamo, adidas online, timberwolves jersey, oakley sunglasses cheap, nike air max, beats audio, ferragamo, redskins nfl jersey, ralph lauren outlet online, michael kors bags, wedding dresses, knockoff handbags, broncos nfl jersey, red bottom shoes, jimmy choo outlet, ugg boots, oakley, hilfiger outlet, thomas sabo, coach handbags outlet, uggs on sale, michael kors black friday, jerseys from china, michael kors, p90x, air jordans, juicy couture outlet, lunette ray ban, toms shoes outlet, burberry sale, pandora uk, adidas outlet, mcm handbags outlet, air max, air max 90, vikings nfl jersey, vans, cheap michael kors, thomas sabo, lacoste outlet online, cheap true religion, golden state warriors jerseys, pandora jewelry, north face, marc jacobs, nike free, ray ban, oakley sunglasses outlet, ray ban outlet online, coach black friday, oakley sunglasses, longchamp, burberry sale, ray ban sunglasses outlet, omega watches, reebok, michael kors outlet, ray ban outlet, nike roshe, insanity workout, vans, abercrombie, michael kors canada, denver nuggets jersey, burberry handbags outlet, under armour curry, michael kors taschen, designer handbags, jordans, asics gel, uggs outlet, longchamp outlet, chargers nfl jersey, moncler jackets outlet, texans nfl jersey, coach outlet online, cheap true religion, coach store, panthers nfl jersey, occhiali ray ban, coach purses factory, ed hardy, ray-ban sunglasses, roshe, cheap michael kors, wizards jersey, nike outlet store, toms shoes outlet, bcbg max, ray ban wayfarer, cheap glasses, iphone 5 cases, nike, ralph lauren online, giants nfl jersey, givenchy handbags, michael kors outlet online, louboutin outlet, eyeglasses stores, nike air yeezy, giuseppe zanotti sneakers, oakley black friday, free run, toms shoes, ralph lauren polo, hilfiger outlet, mont blanc, eagles nfl jersey, ugg boots, salomon, burberry handbags, puma sneakers, chi hair, buccaneers nfl jersey, falcons nfl jersey, true religion, michael kors handbags, cheap ray ban, tory burch shoes, ray bans, michael kors outlet online, brooklyn nets jersey, chiefs nfl jersey, louboutin outlet, new balance, oakley vault, barbour outlet online, coach handbags, ralph lauren outlet online, swarovski online, the north face, air max, dre beats, hollister, toms outlet, pandora, rolex replica, canada gooses outlet, armani shoes outlet, charlotte hornets jerseys, louboutin, celine bags, ralph lauren, timberland shoes, patriots nfl jersey, uggs, nike mercurial, veneta, dallas mavericks jerseys, ralph lauren uk, woolrich mens jackets, celine black friday, ray ban sonnenbrillen, michael kors outlet, ugg, nike air max, versace clothes, ravens nfl jersey, cheap jerseys, chrome hearts store, ray ban, jazz jersey, watches canada, ralph lauren outlet online, , toms.com, hogan, lunette oakley, air force, coach factory online, kate spade outlet online, uggs black friday, cheap michael kors, instyler, nike.com, nike air max, kate spade bags, nike free run, ralph lauren, beats by dr dre, hollister co, michael kors, steelers nfl jersey, new balance canada, bcbg max azria, marc jacobs, hermes, adidas, oakley, true religion outlet, rams nfl jersey, pandora, ferragamo shoes, coach bags, mcm handbags, nike outlet, nike tracksuits, long champ, plein outlet, mbt mens shoes, babyliss pro, roshe run, polo ralph lauren, swarovski jewelry, polo ralph lauren outlet, rolex watches, aktienkurse adidas, hilfiger online shop, nike air max, browns nfl jersey, cavaliers jerseys, coach factory outlet, cheap oakley sunglasses, raptors jersey, air max 2015, vans shoes, burberry, indoor soccer shoes, polo ralph lauren outlet online, fake rolex, tory burch outlet, ralph lauren online shop, michael kors purses, five finger shoes, jimmy choo shoes, ray ban sunglasses outlet, michael kors handbags, nba jerseys, ralph lauren black friday, ray ban outlet, ray ban sunglasses, louboutin uk, the north face outlet, north face, omega watches, new balance, canada gooses, ugg, cheap barbour jackets, toms shoes, barbour jackets, replica rolex, rockets jersey, toms shoes, oakley vault, oakley canada, nike, supra shoes, adidas canada, cheap jerseys, uggs on sale, tommy hilfiger, uggs, kobe bryant jerseys, tommy hilfiger, converse, nike canada, new balance outlet, cartier montres, guess outlet online, bottega veneta, ugg, phoenix suns, lions nfl jersey, prada


Vstupujete na stránky, jejichž obsah je určen odborníkům z oblasti adiktologie a uživatelům návykových látek. Cílem těchto stránek je poskytovat informace o nebezpečí a rizicích přímo či nepřímo spojených s užíváním drog a rozšiřovat povědomí o takových způsobech chování, které snižují poškození drogami u osob, které drogy užívají a nejsou motivovány k tomu, aby užívání zanechaly.

Redakce se distancuje od jakéhokoliv výkladu těchto informací, který by nebezpečnost užívání drog jakkoliv zlehčoval či k němu podněcoval.

Vstupem na stránky prohlašujete, že je Vám více než 18 let.

Beru na vědomí